Rozpočty

Účty

Smlouvy

Faktury

Další
informace


Co se
povedlo
nadpis

Další informace zejména o transparentních informacích

Rozšiřování transparentních informací by se mělo týkat především Městem ovládaných organizací. Těžko však očekávat, že si transparentní účet zavede MŠ Duha, když se paní ředitelka místo přemýšlení, jak je zavést utápí v představách hrozících pokut. I proto je výběr organizace v levém rohu zatím nefunkční.

Můžeme se dále inspirovat například u Nového Města na Moravě a doufat ve zveřejmění:

Informace jiných provozovatelů

Web slouží k dohledání dokumentů radnic a jejich přehlednému zobrazení v mapě. Lze i projíždět mapu a sledovat zvýrazněné objekty, kde se podle úředních desek něco děje. Můžete tak dohledat například záměr výstavby, prodej obecní nemovitosti nebo informaci o plánovaném čištění Vaší ulice. Můžete také zadat sledování vybrané oblasti. Pohlídáme pak za Vás, kdykoliv obec vydá k oblasti nějaký dokument, a dáme Vám o tom vědět e-mailem.

Cílem projektu je umožnit každému, jednoduše dohledat jen to, co ho z nepřeberného množství úředních dokumentů zajímá. Jsme platformou, kterou radnice přehledně komunikují s občany. V současné době web prezentuje úřední desky z více než 1.200 úřadů, jejichž data stahuje pomocí portálu edesky.cz. Radnice nám bohužel zatím neposkytují dokumenty ve vhodném formátu, což je jedním z důvodů omezené přesnosti vyhledávání. Přitom obce a kraje mohou  zdarma požádat o administrativní rozhraní k tomuto webu. Díky tomu se pak výrazně zvýší přesnost prezentovaných dat, též budou moci vložit další mapové vrstvy.


Telefon: 603 502 735, email: info (kyselá; ryba) orloj . eu